Tembelleşiyoruz!

Bill Gates bir röportajında “Her zaman en tembel insanları işe alırım çünkü tembeller çok karışık işleri bile en kısa yoldan yaparlar” demiştir. İnsanlar bir işi en kolay ve hızlı bir biçimde nasıl bitiririm düşüncesindeler.

Bilindiği üzere günümüzde teknolojik aletlerin git gide artması ve insanların büyük bir kısmının bu aletleri kullandığını göz önünde bulundurduğumuz zaman, hayatımızın vazgeçilmezi oldu. Gelişen ve her geçen gün büyüyen bu teknolojiye ayak uyduracağız. İstesekte istemesekte bu böyle. Hayat kolaylaştı ama biz tembelleştik.

Teknoloji gerçekten çok önemli ve hayatımızda olması gereken bir şey ama iyi bir şekilde ilerlemiyor! Teknolojinin gelişmesi işsizlik oranını arttırdı, gittiğimiz misafirlikte o sıcak sohbetleri bitirdi. Her şeyde olduğu gibi, teknolojinin de yararları ve zararları çok. (Daha önce paylaştığımız bir yazıda bunlardan bahsetmiştik, o yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.)

Bir arap sözü vardır; Velhasıl kelam, lahme le-varka lezzetlidir. 🙂 İster miydiniz bir süre sonra size lahme le-varkayı robot yapsın? Açıkçası ben istemem.

 

Hasan GÜNSALDI

hakkında Hasan Günsaldı

Photographer, Tennis Player, Geleceğin Oyuncusu, İskenderun Teknik Üniversitesi Basın ve Yayıncılık #HayallerininPeşindeKoşanBirKişi

Başka Neler Var

Adile Naşit

Adile Naşit, bizim jenerasyon tabiri ile Adile Teyzemiz… “Uykudan Önce” onun okuduğu masalları onun nasihatlarını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir