Recep Ekinci: Kendi Destanınızı Kendiniz Yazın

İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüs’te verilen konferansta konuşmacı olarak Ekinciler Demir ve Çelik A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Recep Ekinci katıldı. Ekinci 12.00’da biten konferans konuşmasında, toplumumuzdaki baba tiplemesinden tıp alanına kadar bir çok konuya değindi.

 

KENDİ DESTANINIZI KENDİNİZ YAZIN, KADERİNİZİ KENDİNİZ BELİRLEYİN

 

Konuşmasında insan gelişiminin en önemli etkenin “Baba Tiplemesi” olduğunu söyleyen Ekinci; maddi durumlarına göre insanların geliştiğini, zengin bir ailenin, sonradan zengin olmuş bir ailenin ve yoksul ailenin baba tiplemelerinin çok farklı olduğunu söyledi. Kendisininde yaptığı hatadan bahseden Ekinci, “Biz çocuklarımıza hep yararlı insan olun diyoruz oysaki yararlı insan değil değerli insan olun demeliyiz” dedi. Başka bir cümlesinde ise “kendi destanınızı kendiniz yazın, kaderinizi kendiniz belirleyin” diyerek “maddi durumlardan dolayı tipleşmiş babaların yönlendirmesiyle değil kendiniz bir şeyler yapın, merak edin” demek istediğini belirtti.

 

KAMPÜS HAYATININ ÖNEMİ

Kampüs hayatının öneminden bahseden Ekinci, kendi hayatından örneklerle konuyu açıkladı. Kampüste yaşanılan dostlukların ve arkadaşlıkların önemli olduğunu vurguladı. Hayatından örnekler veren Ekinci, evlilikle sonuçlanan arkadaşlıklardan ve akıl terinin alın terine dönüştürülmesinden bahsetti.

Tıbbi takılabilir bir cihazın insan sağlığındaki öneminden bahseden Ekinci, üniversite arkadaşlıklarını evlilikle sonuçlandıran bir çiftin bu aracı tasarladığını anlattı. Kaleme aldığı kitabından da bahseden Ekinci üniversite arkadaşlarıyla birlikte kitap üzerinde çalıştığını ve birlikte yazdıklarını vurguladı.

 

AYŞENUR GİZEM KÖKMEN

hakkında Ayşenur Gizem KÖKMEN

Yazar, Gazeteci Adayı, İskenderun Teknik Üniversitesi Basın ve Yayıncılık

Başka Neler Var

Yaşanması Gereken En Güzel Mutluluk.

Yaşanması Gereken En Güzel Mutluluk. Anne olmak..! Sevmek neydi ..? Karşılıksız sevebilmek beklentisiz. Mesela ben.! …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir