Neden Websitesi Yaptırmalıyız?

Bir firmamız var ve işlerimizin yeterince reklamını yapamıyoruz diyelim. Firma eğer ürününe güveniyorsa ve satışları beklediği gibi gitmiyorsa bir eksiklik var demektir.

Bu konuda “Reklamlar, tutkuların araçlarıdır.” diyen Addison pek de haksız sayılmaz. Çünkü aslında ürünümüz, işimiz bizim tutkumuzdur. Reklamlar ise tutkumuzun aracıdır. Bu aracı ise ne kadar çok doğru kullanırsak, ürünümüzü, tutkumuzu insanlara o kadar iyi tanıtırız.

Başlıca reklam araçlarına bakarsak;

Televizyon, Gazete, Broşür, Bilboard, Websitesi diye çoğaltabiliriz.
Şimdi ise bu çeşitlerin karşılaştırmasını yapalım.
Televizyon Reklamı, çok büyük bütçeler gerektiren bir mecra.
Gazete reklamları keza aynı şekilde. Yerel gazetelere reklam vermeyi düşünürseniz çok daha ucuz şekilde reklamını yayımlayabilirsiniz ama gazetenin okuyucu kitlesini ve sadece sizin bölgenizde reklam yapılabileceğini hesaba katın.
Broşür reklamları geçmişten bu güne hep geçerliliğini korumuştur, katkısı göz ardı edilemez fakat baskı ücreti, tasarım ücreti ve dağıtım ücretini göze almanız gerekecek. Bunlar kolay diyorsanız broşürlerinizi sadece bulunduğunuz şehirde dağıtabileceğinizi unutmayın. Yani reklamınız yine yerel olarak kısıtlanacak.
Bilboard reklamlarında yine maalesef yüksek meblağlar konuşuluyor. Avantajı o caddeden geçebilen herkesin kesinlikle görebileceği bir büyüklükte olması. Dezavantajı ise reklam sürenizin kısıtlı olması, yerel bir reklam olması ve çok büyük ücretlerin konuşulması.
Website ise bir firma için en avantajlı reklam aracıdır.
2017 yılında Türkiye nüfusunun %62’sinin aktif internet kullanıcısı olduğunu varsayarsak internet kullanıcısı televizyon izleyicisiyle yarışıyor diyebiliriz. Kısacası Ulusal televizyon kanallarına ve Ulusal gazetelere ayırdığımız bütçenin çok daha azıyla kaliteli bir websitesi yaptırmak mümkün. Bir bilboardınız olduğunu ve onu Türkiye’nin bütün sokaklarında gezdirebileceğinizi düşünün..
Veya sayfalarca broşürünüzü tüm Türkiye’ye dağıtıp geri dönüş almak istemez miydiniz? İşte bunların hepsi sadece bir websitesiyle mümkün. Diğer reklam araçlarına nazaran çok daha düşük bütçeyle bütün Türkiye’de reklam verebilirsiniz. Örneğin gittigidiyor.com adlı websitesi broşür dağıtarak veya bilboardlara reklam vererek İstanbul dışına çıkabilir miydi? Tabii ki hayır. Şirket önce websitesinden, daha sonra da televizyon reklamlarından reklam çalışmalarına devam etti ve geldiği nokta ortada.
Siz de işletmeniz için veya kendi şahsınız için bir websitesi satın almayı düşünürseniz bir profesyonelden destek alın. Size profesyonellik yansıtmayan insanlardan kaçının. Çünkü iyi bir websitesi sizin prestijinizi ne kadar artırırsa, kötü bir websitesi de bir o kadar düşürür. Website takım elbise gibidir, şık olmalıdır.” diyerek bu yazımızı sonlandırıyoruz. 🙂
Siz de eğer websitesi yaptırmak ve profesyonel bir destek almak istiyorsanız İskenderun Online sitesiyle irtibata geçebilirsiniz.

hakkında admin

Başka Neler Var

Adile Naşit

Adile Naşit, bizim jenerasyon tabiri ile Adile Teyzemiz… “Uykudan Önce” onun okuduğu masalları onun nasihatlarını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir