İste Tech Talks “Teknoloji Sohbetleri” Başladı

İskenderun Teknik üniversitesi tarafından ilk defa gerçekleştirilen “İste Teknoloji Sohbetleri” “İste Tech Talks” etkinliklerinin ilki bugün Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli‘nin yaptığı muazzam bir sohbetle start aldı.

Teknoloji sohbetlerinin ilkinin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli inanılmaz enerjisi ile salonda bulunan herkesi etkisi altına aldı ve kendisine hayran bıraktı.

Çok net mesajlar veren Rektör Dereli, tüm öğrencilere “Teknoloji için bana 24 saat ulaşabilirsiniz” diyerek öğrencilerini cesaretlendirdi. 

İskenderun Teknik Üniversitesinin yeni bir üniversite olmasının dezavantajları olduğu kadar avantajlarınında olduğunu irdeleyen Dereli, öğrencilerinden Teknoversite felsefesine ve misyonuna uygun çalışmalar yapmalarını, bu konuda üniversitenin tüm imkanlarıyla öğrencilerinin yanında olduğunun altını kesin bir dille ifade etti.

Teknoloji transfer ofisine bu konuda çok fazla iş düştüğünüde belirten Rektör Dereli, verdiği talimatlarla bu konuda ne kadar ciddi ve kararlı olduğunuda salondaki misafir, eğitmen ve öğrencilerine gösterdi.

Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, çok yakında veri analizi ve veri işleme konularında çalışmaların yapılacağı bir laboratuvarında hayata geçirileceğini belirtti.

Teknoloji sohbetlerinin aynı enerji ve heyecanla süreceğini umut ediyor ve Rektör Dereli‘ye bu güzel etkinliği tasarlayıp hayata geçirdiği için teşekkür ediyoruz.

hakkında admin

Başka Neler Var

Adile Naşit

Adile Naşit, bizim jenerasyon tabiri ile Adile Teyzemiz… “Uykudan Önce” onun okuduğu masalları onun nasihatlarını …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir